GMINA CZEMIERNIKI: Bomba na grzybach

  • 04.10.2020, 08:00
  • (el)
 GMINA CZEMIERNIKI: Bomba na grzybach
Bombę kasetową SD1, pochodzącą prawdopodobnie z okresu II wojny światowej znalazła grzybiarka w Niewęgłoszu.

Na niewybuch natknęła się 24 września mieszkanka czemiernickiej gminy. Kobieta natrafiła na niebezpieczny przedmiot podczas grzybobrania. Na miejsce skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie.

- Okazało się, że to bomba kasetowa SD1, pochodząca prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie - informuje aspirant Piotr Mucha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.
 

(el)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe