BIAŁA PODLASKA: Wrócił do praktyki

  • 06.10.2020, 13:40 (aktualizacja 06.10.2020, 13:47)
  • Joanna Danielewicz
BIAŁA PODLASKA: Wrócił do praktyki
Riad Haidar znów bada małych pacjentów w szpitalnych murach. Noworodki mają do czynienia z dr. Haidarem na oddziale położniczym w SP ZOZ w Parczewie.

Riad Haidar zakończył swoją przeszło 30-letnią przygodę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej z końcem ubiegłego roku. W ostatnich dniach okazało się, że pracy w szpitalu nie zarzucił. Od kilku dni współpracuje bowiem ze szpitalem powiatowym w Parczewie. - Podjąłem tę decyzję po namowach moich kolegów lekarzy, którzy w tej placówce pracują i samego jej dyrektora. Nie ma tam oddziału neonatologicznego, ale jest położnictwo i maluszki, które wymagają konsultacji neonatologicznej, a lekarza o takiej specjalizacji w tym szpitalu nie było – mówi nam dr Haidar. - W takich szpitalach też powinien być dobry dostęp do specjalistów, czemu mali pacjenci mają szukać pomocy daleko od domu. Riad Haidar świadczy pracę w oparciu o umowę o dzieło. - Jestem do dyspozycji oddziału i konsultuję maluszki, które tego potrzebują – mówi.

Podjęta praca nie stoi w kontrze do pełnionego przez Haidara mandatu posła. - Zgodnie z tym, co przekazała marszałek Sejmu kilka miesięcy temu. Posłowie mają możliwość podejmowania zajęć zarobkowych na umowy o dzieło, czy zlecenia i nie wpłynie to na ich uposażenie poselskie – przypomina Riad Haidar. - Postanowiłem skorzystać z tej możliwości i powrócić do pacjentów. Mówi, że w nowym zespole lekarskim parczewskiego szpitala szybko się odnalazł. - To dobry zespół i dobry oddział który potrzebuje wsparcia w opiece nad noworodkami – dodaje lekarz.
 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
luke
luke 09.10.2020, 08:41
razem ze skazanym prawomocnym wyrokiem maciejem t będą przyjmować?
josef
josef 07.10.2020, 12:32
On powrócił do pieniędzy ,a nie do pacjentów.Dobry poseł ,albo dobry lekarz to ma jedynie braki wolnego czasu.Ale by łączyc te dwie funkcje to trzeba byc wyjątkowym cwaniakiem!

Pozostałe