Serwis kluczem żywotności

  • 06.10.2020, 15:21
  • (jlk)
Serwis kluczem żywotności
Działanie większości gospodarstw rolnych opiera się obecnie w dużej mierze na pracy maszyn. Trudno wyobrazić sobie dzisiaj efektywną uprawę bez pomocy ciągnika czy kombajnu. Od stanu tych maszyn zależy sukces uprawy i zbioru płodów rolnych, dlatego tak ważne jest odpowiednie ich pielęgnowanie. Co warto wiedzieć na temat serwisu maszyn rolniczych i dlaczego warto go wykonywać regularnie?

Maszyny rolnicze pracują w niezwykle trudnych warunkach. Narażone są na duże obciążenia, zmienne temperatury, wilgoć i inne szkodliwe czynniki związane z warunkami atmosferycznymi oraz wykonywanymi zadaniami. Wszystko to zwiększa ryzyko wystąpienia awarii, które mogą przytrafić się zarówno w trakcie sezonu prac polowych, jak również zimą, gdy maszyna nie jest używana, a została np. źle zabezpieczona lub nie sprawdzono jej stanu po żniwach.

Regularny serwis maszyn rolniczych – dlaczego warto?

Awaria maszyny rolniczej, czy to kombajnu, czy ciągnika, to poważne zagrożenie dla ciągłości prac w gospodarstwie, szczególnie podczas sezonu, gdy pogoda dopisuje i nie można zwlekać z pracami agrotechnicznymi. W takiej sytuacji dochodzi do przestojów, co zagraża całej uprawie. Dlatego też tak ważna jest szczególna troska o maszyny, które powinny być odpowiednio eksploatowane i przechowywane, a przede wszystkim regularnie konserwowane i serwisowane.

Warto tu zadbać o sezonowe kontrole, zwłaszcza przed i po sezonie, kiedy należy sprawdzić stan poszczególnych części i płynów eksploatacyjnych. W trakcie takiego przeglądu należy zwrócić szczególną uwagę na filtry powietrza, olej silnikowy i przekładniowy oraz chłodnicę, ponieważ to właśnie te elementy stanowią częste przyczyny awarii. Trzeba przy tym pamiętać, że naprawa maszyny rolniczej, która uległa poważnej awarii, może się okazać niezwykle kosztowna i czasochłonna, dlatego lepiej zapobiegać takim sytuacjom poprzez regularny serwis.

Dobry serwis maszyn rolniczych

O ile drobne kontrole i przeglądy maszyn można wykonywać samodzielnie, o tyle kompleksowy serwis obejmujący wymianę części powinien odbywać się z udziałem profesjonalnego partnera. Dotyczy to zwłaszcza nowoczesnych maszyn rolniczych, które są bogato wyposażone w elektronikę. Wyróżniamy przy tym dwa rodzaje profesjonalnego serwisu: gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Renomowani dealerzy maszyn rolniczych, tacy jak PW Księżopolski, oferują gwarancję na każdą zakupioną maszynę. Dzięki temu kupujący może liczyć na kompleksową obsługę serwisową obejmującą wykrywanie i usuwanie ewentualnych usterek, co pozwoli zapobiec poważnym awariom i lepiej zaplanować ewentualne naprawy. Dobry serwis powinien również obejmować naprawy pogwarancyjne. Szybka pomoc w razie awarii maszyny rolniczej to bowiem konieczność.

Ciągle się rozwijamy

Firma PW Księżopolski stale inwestuje w rozwój i wyposażenie nowoczesnego warsztatu, który ma za zadanie zapewnić usługę serwisową na najwyższym poziomie. Zapewniamy naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne wszystkich sprzedanych maszyn. Serwis wykonywany przez nas to znacznie więcej niż zaledwie wymiana oleju i filtra. Proaktywna konserwacja pozwala zagwarantować maksymalną wydajność pracy maszyny – mówi dyrektor oddziału PW Księżopolski w Styrzyńcu Adam Pawluczuk.

Prace serwisowe obejmują nie tylko kalibrację najważniejszych układów elektronicznych. - Dodatkowo nasz personel techniczny uczestniczy w kursach dokształcających tak, aby na bieżąco zapoznać się ze stałą modernizacją maszyn rolniczych. Gwarantuje to naszym klientom dokładną diagnozę awarii, szybką naprawę oraz wysoką jakość usług serwisowych - dodaje dyrektor. Oddział PW Księżopolski mieści się przy ul. Słonecznej 100 w Styrzyńcu, niedaleko Białej Podlaskiej. 

 
(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe