Biała Podlaska: Park sztuki

  • 08.10.2020, 08:30
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Park sztuki Adam Trochimiuk
Jedenasta edycja Parku Sztuki przyciągnęła liczną publiczność, która doceniła artystów uznaniem i uważnym podziwianiem ich prac. Poza instalacjami i performance, miał też miejsce wykład poprowadzony przez doświadczonego twórcę Mariana Stępaka z Torunia. Nie zabrakło też dzieł wykonanych przez Patryka Pykacza i Andrzeja Męczyńskiego pochodzących z południowego Podlasia.

 - Działania artystyczne zostały bardzo życzliwie przyjęte przez mieszkańców Białej Podlaskiej. Od osób zaprzyjaźnionych z Galerią Podlaską, dostaliśmy informację, iż przygotowaliśmy wydarzenie na wysokim poziomie. Sztuka była głęboko emocjonalna i indywidualna. Wielu wrażeń dostarczył performance bialczanina Patryka Pykacza pt. Edyp. Dotyczył on tego, iż każdy ciągnie za sobą bagaż doświadczeń, a kiedy próbujemy żyć samotnie, skazujemy się na porażkę. Artysta w swoim działaniem przekazał np. prawdę o tym, iż tylko przy pomocy innych ludzi jesteśmy w stanie czegokolwiek dokonać – mówi Renata Sobczak kierownik Galerii Podlaskiej.

Wśród twórców Parku Sztuki znaleźli się: Sławomir Matyjaszewski z Lublina, Andrzej Męczyński z Międzyrzeca Podlaskiego, Ryszard Litwiniuk z Warszawy. Swoje instalacje i działania zaprezentowali też Tomasz Sudoł ze Świnoujścia, Angelika Wojas z Bochni oraz  Karolina Zielazek-Szeska, z Poznania i Tomasz Zjawiony z Łodzi.  
 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe