POWIAT BIALSKI: Reporterzy telewizyjni idą śladem naszych publikacji

  • 13.10.2020, 13:47
  • Marcin Kozarski
POWIAT BIALSKI: Reporterzy telewizyjni idą śladem naszych publikacji pixabay.com
Po naszej publikacji dotyczącej działalności Honoraty G., w mającym ponad milionową widownię reporterskim programie telewizyjnej Jedynki wyemitowano reportaż o oszustce.

Na trop oszustki wpadliśmy jeszcze w lipcu, podczas pracy nad zupełnie innym materiałem. Historię opisaliśmy we wrześniu tego roku w 38 numerze Słowa. Zanim do tego doszło, przez kilka tygodni zbieraliśmy i weryfikowaliśmy informacje, gromadziliśmy wątki karne, docieraliśmy do pokrzywdzonych firm i osób prywatnych. Przypomnijmy, że Honorata G. od kilku lat krąży po ludziach, oferując pośrednictwo w handlu materiałami budowlanymi. Proponuje zaskakująco niskie ceny, z góry pobiera gotówkę. Gdy przychodzi do dostawy czaruje i zwodzi kupujących. Z firmami początkowo rozlicza się regularnie, jednak po zdobyciu zaufania i pobraniu towaru na przedłużony termin płatności pieniędzy nie przelewa.

Historia kobiety zainteresowała dziennikarzy TVP 1. Pod koniec września Białą Podlaską odwiedziła ekipa "Alarmu", mającego ponad milionową widownię reporterskiego programu telewizyjnej Jedynki. Reporterzy rozmawiali z pokrzywdzonymi, policją i prokuraturą, udało im się dotrzeć również do samej podejrzanej. Materiał wyemitowano został na antenie TVP 1 w środę, 7 października. Publikowane w tygodniku Słowo Podlasia materiały prasowe sprawiają, że naszą redakcje często odwiedzają dziennikarze telewizyjni. W przeciągu ostatnich dwóch lat gościliśmy już kilka razy ekipę TVP 1 Alarm. Byli u nas również reporterzy TVN Uwaga. Dzięki niesłabnącemu zaufaniu naszych Czytelników oraz profesjonalizmowi dziennikarzy Słowo Podlasia wciąż należy do najbardziej opiniotwórczych czasopism w regionie.

 

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe