POWIAT BIALSKI: Podpisali gminne partnerstwo

  • 16.10.2020, 09:32
  • Anna Ostapiuk
POWIAT BIALSKI: Podpisali gminne partnerstwo UG Trzebieszów
Porozumienie, które podpisali międzyrzeccy samorządowcy z czterema sąsiednimi gminami pozwoli opracować strategię mającą na celu realizację wspólnych projektów opartych o unijne dofinansowania. Działanie połączy trzy powiaty, którym to wyjątkowe partnerstwo zapewni dodatkowe punkty przy ocenie wniosków, a tym samym łatwiejsze sięganie po europejskie pieniądze.

W środę 7 października w Trzebieszowie swoje podpisy na dokumencie międzygminnego porozumienia złożyli burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego, wójt Kąkolewnicy, wójt Drelowa, wójt Międzyrzeca Podlaskiego oraz wójt Trzebieszowa. Porozumienie zostało zawarte w sprawie przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest opracowanie wspólnego dokumentu strategicznego pn. Strategia Rozwoju Ponadlokalnego Miasta Międzyrzec Podlaski oraz Gmin: Trzebieszów, Drelów, Kąkolewnica, Międzyrzec Podlaski na lata 2020-2030. Działania oparte o partnerstwo połączyły powiaty bialski, radzyński i łukowski. - Dokument, który powstanie, wytyczy nowe kierunki współpracy i pozwoli nam na stworzenie listy przedsięwzięć niemożliwych do zrealizowania przez jeden podmiot, a w pełni możliwy przy połączeniu sił – wyjaśnia Paweł Łysańczuk, zastępca burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego - Podpisane porozumienie świadczy o wyraźnej chęci współpracy pięciu samorządów i dostrzeganiu ponadlokalnych problemów.

Prace nad strategią trwają a samorządy są na etapie rozpisania zamówienia publicznego. Najważniejsze elementy strategiczne i inwestycje zostały już jasno nakreślone. Zaplanowane działania mają znacznie przyspieszyć rozwój społeczno-gospodarczy regionu. Dokument ułatwi aplikowanie o fundusze w nowej unijnej perspektywie. Priorytetem jest ochrona środowiska, gospodarka, transport, edukacja i kultura, a także zabezpieczenia przed klęskami żywiołowymi i kataklizmami. - Nasze wspólne działanie da nam możliwość uzyskania dodatkowych punktów przy ubieganiu się o fundusze europejskie – podkreśla wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski. - W związku z tym, że punktowane i premiowane mają być partnerstwa, liczymy na dodatkowe kilkanaście punktów. Jesteśmy jedyną grupą, która łączy w sobie aż trzy powiaty. Mamy wspólny cel, którym jest rozwój gmin połączony z rozwojem miasta.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 13 października

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe