PARCZEW: Na alei jak na wyścigowym torze

  • 17.10.2020, 08:15
  • (TWA)
PARCZEW: Na alei jak na wyścigowym torze Fot. Starostwo Powiatowe w Parczewie
Bez dziur, wyboi i wielkich kałuż po deszczu. Tak jedzie się teraz Aleją Jana Pawła II.

Blisko 400 metrowy odcinek trasy między rondem przy ulicy Kościelnej a rondem przy ulicy Wojska Polskiego został kompleksowo przebudowany. Starą nawierzchnię zerwano, wzmocniono podbudowę i położono nową nakładkę asfaltową, spełniającą wszelkie normy tonażowe i nie tylko. Wybudowano zjazdy na posesje, chodniki dla pieszych oraz ścieżkę dla rowerzystów. Zmodernizowano kanalizację deszczową i wyregulowano wysokość studzienek. Wykonano również nowe oznakowanie poziome i pionowe, po to aby było nie tylko ładnie, ale przede wszystkim bezpiecznie.

Inwestycję kosztowała ponad 2,5 mln zł. Nieco ponad 1,5 mln zł wsparcia powiat pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych oraz z Państwowego Funduszu Celowego. Z budżetu własnego wyłożył niewiele ponad 533 tys. zł, tyle samo dołożyło miasto, przez teren którego przebiega droga.
 

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe