PARCZEW: Królewski Jeleń przybędzie na plac aż ze stołecznego Krakowa

  • 17.10.2020, 08:51
  • (TWA)
PARCZEW: Królewski Jeleń przybędzie na plac aż ze stołecznego Krakowa Fot. Urząd miejski w Parczewie
Karol Badyna z Pracowni Rzeźby Forma w Krakowie wygrał konkurs na opracowanie projektu pomnika Jelenia Królewskiego. Posąg zostanie umieszczony na Placu Wolności w Parczewie.

Zwycięzca konkursu otrzymał w nagrodę 1,5 tys. zł, natomiast za wykonanie pomnika zgarnie 194,4 tys. zł. Jest to jedna z droższych ofert spośród pięciu, jakie wpłynęły do konkursu, ale ta najbardziej urzekła przedstawicieli komisji oceniających prace.
Pomnik ma być gotowy jeszcze w tym roku. Zostanie usytuowany na istniejącym postumencie wykonanym z betonu. W jego narożach są cztery lampy halogenowe, które będą podświetlały posąg.


 

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Prw
Prw 18.10.2020, 19:25
Wyciąć tyle drzew, by potem jelenia na betonie postawić. I to za tyle kasy.
Jom
Jom 17.10.2020, 19:44
Barana powinni dobrze by pasował

Pozostałe