GMINA MIĘDZYRZEC PODLASKI: Papieski mural

  • 18.10.2020, 08:00
  • Anna Ostapiuk
GMINA MIĘDZYRZEC PODLASKI: Papieski mural fot. Anna Ostapiuk
Gminna Biblioteka Publiczna w Wysokim zaprasza na uroczyste odsłonięcie i poświęcenie muralu zdobiącego od kilku dni jedną ze ścian frontowych placówki.

Obecnie ścienny obraz został już ukończony, ale pozostanie zakryty aż do dnia jego oficjalnego odsłonięcia. Wydarzenie będzie miało miejsce 18 października o godz. 15:00 na placu przed budynkiem biblioteki. Towarzyszyć mu będzie montaż słowno- muzyczny, rozstrzygniecie konkursu "Chłopiec z Wadowic" oraz koncert kapeli młodzieżowej "Przerwa Techniczna", która wykona kilka utworów papieskich. Mural powstał z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim. Ma być symbolem pamięci oraz wyrazem hołdu papieżowi w 100. rocznicę jego narodzin. - Tak pomyślany, wpisany w przestrzeń Ziemi Międzyrzeckiej, bez wątpienia stanowić będzie również powód do dumy dla jej mieszkańców - mówi Magdalena Chodzińska, dyrektor biblioteki.

Aby mógł powstać, w ścianie biblioteki zamurowano dwa okna. Placówka na tym nie ucierpiała w żaden sposób, a może nawet zyskała w kontekście klimatu. - Nasza biblioteka od pięciu lat w okolicach 16 października, co roku w innej miejscowości gminy organizuje Wieczornicę pamięci Św. Jana Pawła II. W tym roku chcieliśmy przygotować coś wyjątkowego. Chyba się udało! - nie kryje dumy Magdalena Chodzińska. Organizatorzy zachęcają również do wzięcia udziału we mszy świętej dziękczynnej za pontyfikat św. Jana Pawła II, która odbędzie się tego samego dnia o godz. 12:00 w kościele św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim.
 

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe