Powiat parczewski: Do liderów jeszcze daleko

  • 21.10.2020, 15:27
  • Tomasz Wachulski
Powiat parczewski: Do liderów jeszcze daleko wikipedia.org
Powiat parczewski awansował do pierwszej setki. Miasto zajmuje miejsce dopiero w drugiej połowie rankingu w swojej kategorii. Z kolei najlepsza z naszych gmin wiejskich plasuje się na 169 miejscu.

Pismo Samorządowe Wspólnota opublikowało kolejny w tym roku ranking. Tym razem podsumowuje wydatki, jakie samorządy przeznaczyły na inwestycje, w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Zestawienie dotyczy lat 2017-2019.

Jak w najnowszym zestawieniu wypadają samorządy? Starostwo powiatowe zanotowało awansowało ze 197 miejsca na 84, na 314 powiatów. Wskaźnik wydatków inwestycyjnych na jednego mieszkańca powiatu wynosi 243,99 zł. - Nie analizowaliśmy jeszcze tego rankingu, bo mamy wiele innych, bardziej pilnych spraw na głowie, choćby związanych z koronawirusem. Na pewno cieszy awans. Pokazuje on, że działamy pozytywnie dla dobra lokalnego społeczeństwa, a te nasze inwestycje przynoszą efekt – mówi wicestarosta Artur Jaszczuk.

Jeśli chodzi o Parczew to wśród 267 miast powiatowych został on sklasyfikowany na 167 pozycji ze wskaźnikiem wynoszącym 591,66 zł na mieszkańca. Jest to awans z 203 miejsca. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 20 października

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe