Radzyń Podlaski: Mogą oddać tylko sześć worków

  • 22.10.2020, 13:36
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Mogą oddać tylko sześć worków
Burmistrz miasta wydał obwieszczenie, które ogranicza ilość oddawania odpadów bio przez mieszkańców. Od ubiegłego piątku właściciel nieruchomości wolnostojącej może oddać tylko sześć worków miesięcznie.

Od 15 października, z każdej posesji wolnostojącej odebranych zostanie tylko sześć 120-litrowych worków odpadów bio w miesiącu. - Ograniczenie zostało wprowadzone ze względu na lawinowy wzrost odpadów biodegradowalnych i co za tym idzie kosztów transportu oraz zagospodarowania tychże odpadów. Po raz kolejny zachęcamy do kompostowania odpadów zielonych jako naturalnego sposobu gospodarowania odpadami komunalnymi – informuje Anna Wasak, rzecznik prasowy UM.

Obwieszczenie burmistrza to odpowiedź na znaczący wzrost strumienia frakcji bio, jaką miasto w ostatnich miesiącach oddaje do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych. Jak podaje magistrat w czerwcu 2020 r. mieszkańcy oddali 236 t odpadów, podczas gry rok wcześniej – 155, w lipcu analogicznie 256 t, rok temu – 161, w sierpniu 205 t, w 2019 były to 173 t,we wrześniu blisko 247 t, podczas gdy rok temu niecałe 156. To oznaczało wzrost kosztów za transport i zagospodarowanie. Tylko we wrześniu jest to ponad 67 tys. zł więcej niż w analogicznym okresie 2019 r. (129,6 tys. zł, rok wcześniej - 62,5). (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 20 października

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jerzy
Jerzy 22.10.2020, 23:16
To że burmistrz zachęca do kompostowania odpadów zielonych to mnie nie zachęca jak powiem wprost chce za kompostowanie płacić mniej. Stawka 20 złotych od osoby miesięcznie to bardzo wygórowana cena. Wolę oddać niż kompostować i zanieczyszczać sobie nieruchomość. Burmistrzu pokaż jak sam kompostujesz !!!! Masz mieszkańców za idiotów czy co? Umiemy policzyć co nam się opłaca więc Spadaj ....

Pozostałe