Powiat łosicki: Chorych na COVID-19 przybywa lawinowo

  • 22.10.2020, 16:15
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Chorych na COVID-19 przybywa lawinowo Joanna Gąska
Lawinowo rośnie ilość osób z terenu powiatu u których diagnozowane jest zakażenie koronawirusem. Wśród chorych jest również personel miejscowego szpitala, przez co, oddziały wewnętrzny i chirurgia wstrzymują przyjęcia pacjentów.

W codziennych komunikatach powiatowego inspektora sanitarnego dostajemy informacje o kilkunastu kolejnych przypadkach zachorowania na COVID-19 wśród mieszkańców powiatu. Przypomnijmy, że do października od początku pandemii na terenie powiatu zachorowało w sumie 15 osób z czego jedna zmarła. Jednak w ostatnich dniach, w ciągu każdej doby przybywa po kilkanaście osób z wynikiem pozytywnym, a już tysiąc przebywa na kwarantannie.

Wirus nie oszczędził również personelu łosickiego szpitala. Wśród chorych z potwierdzonym COVID-19 jest zarówno personel medyczny, jak i pracownicy administracyjni. W placówce przebywali także pacjenci zakażeni koronawirusem, w związku z czym wstrzymano przyjęcia na oddział wewnętrzny i chirurgię.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna i niebezpieczna. Wykrywane są coraz to nowe ogniska zakażenia, a kwarantanna zatacza coraz większe kręgi. Sanepid gorączkowo poszukuje osób, które mogły mieć kontakt z chorymi u których test laboratoryjny wyszedł dodatni. Źródła zakażenia upatruje się min. w imprezie jubileuszowej jednego z zespołów ludowych oraz w mszach odprawianych w huszlewskim kościele. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 20 października

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mierowca
Mierowca 23.10.2020, 16:54
Co za brednie. Powiat aspiruje do czarnej strefy a komunikaty senepid mówią co innego.... Żądamy prawdy a nie ukrywacie chorych a ci chodzą do pracy jak gdyby nic

Pozostałe