Biała Podlaska: Pedagodzy z nagrodami, uczniowie ze stypendiami

  • 22.10.2020, 18:56
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Pedagodzy z nagrodami, uczniowie ze stypendiami Adam Trochimiuk
Trzydziestu czterech nauczycieli z placówek oświatowych prowadzonych przez miasto, z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostało wyróżnionych przez miejskie władze listami gratulacyjnymi i nagrodami finansowymi. Uroczystość była też okazją do przekazania stypendiów naukowych dziewięciu uczniom.

W tym roku DEN zorganizowano w murach Zespołu Szkół zawodowych nr 2. – To nie przypadek, że właśnie ta szkoła jest gospodarzem tegorocznego święta – mówi Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej. – 7 października podpisałem z marszałkiem województwa umowę na dofinansowanie dwóch projektów oświatowych z funduszy UE, to kolejne 8,5 mln zł zainwestowane w bialską oświatę. Dzięki tym funduszom bialski Ekonomik zrealizuje projekt „Szkoła Przyszłości”, a  właśnie ZSZ nr 2, zrealizuje dzięki tym pieniądzom II etap projektu „Fachowcy z Brzeskiej”.

Gospodarz uroczystości, dyrektor ZSZ nr 2, Ryszard Dołęga przypomniał natomiast, że DEN, to święto tych, których zawód wymaga pasji i autentycznego powołania. – To nauczyciele rozpalają w młodych ludziach ciekawość świata, wspierają radą i przykładem, ujawniają pasję, inspirują i motywują do podejmowania wyzwań. To od wyników nauczycielskiej pracy zależy przyszłość młodego pokolenia – przypomniał dyrektor ZSZ nr 2. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 20 października

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe