Gmina Wisznice: Gmina na podium

  • 23.10.2020, 08:29
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Wisznice: Gmina na podium
Gmina Wisznice została wyróżniona w VIII edycji rankingu „Perły Samorządu 2020”. To piąty raz, gdy znalazła się w ścisłej czołówce najlepszych gmin wiejskich, zajmując 10. miejsce w Polsce i najwyższe spośród gmin województwa lubelskiego. Ranking zorganizował "Dziennik Gazeta Prawna”.

Jak podkreśla wójt Piotr Dragan, tegoroczna edycja rankingu była wyjątkowa. – Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas seminarium „Perły Samorządu” w Gdyni. Na miejscu byli sami paneliści, włodarze łączyli się z nimi online. Cieszę się z wysokiej, 10. pozycji na liście gmin wiejskich – mówi wójt Wisznic.

Ranking powstaje w oparciu o dane budżetowe samorządów z Ministerstwa Finansów oraz ankiety. Z danych budżetowych wynika m.in,, ile środków samorząd przeznacza na inwestycje, jakie są dochody na jednego mieszkańca i jaki jest procent pozyskiwanych pieniędzy. Natomiast ankieta szeroko diagnozuje samorząd. Pytania są różne, np. o stopień opracowania planu zagospodarowania przestrzennego w gminie, czy wdrażany jest fundusz sołecki, jaka jest liczba stowarzyszeń i ile środków gmina przekazuje na ich działalność.

– Cieszę się, że nas wyróżniono. To zasługa wszystkich pracowników gminy. Na ten sukces pracowaliśmy latami – podkreśla wójt Dragan. Ogłoszenie wyników rankingu nastąpiło 12 października.

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe