Powiat parczewski: Interna dla chorych na COVID-19

  • 23.10.2020, 15:55
  • (TWA)
Powiat parczewski: Interna dla chorych na COVID-19
Decyzją wojewody w szpitalu w Parczewie został utworzony oddział zakaźny dla pacjentów COVID-owych. Wydzielono 30 łóżek, z których połowa zapełniła się w ciągu kilku godzin.

- Oddział utworzyliśmy na części oddziału internistycznego, bo tylko na takim lub na pulmonologii możemy wyznaczyć łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem – mówił w środowe przedpołudnie, 14 października Janusz Hordejuk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Parczewie.

Pacjenci zostali przywiezieni do parczewskiej placówki m.in. z Kraśnika, Zamościa, Włodawy, bo w tamtejszych szpitalach już brakowało miejsc dla zakażonych. Przynajmniej połowa była w ciężkim stanie. Lekarze walczyli o ich życie.

- Toczymy trudną walkę. Obserwując tę sytuację, wiem już, że będzie potrzeba rozszerzenia oddziału zakaźnego przynajmniej o kilka dodatkowych łóżek. Poszukujemy także miejsca na izolatorium na terenie Parczewa dla pacjentów bezobjawowych lub z lekkimi objawami, którzy nie mogą spędzać izolacji we własnym domu lub mieszkaniu, ale nie łatwo jest znaleźć takie lokum – dodał Hordejuk.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe