Gmina Międzyrzec Podlaski: Maryjne pieśni

  • 25.10.2020, 11:12
  • (ao)
Gmina Międzyrzec Podlaski: Maryjne pieśni
W kaplicy w Przychodach zespół Ludowy "Echo" zaprosił do wspólnego występu dzieci i młodzież z okolicznych miejscowości.

„Poranek z Poezją i Pieśnią Maryjną” był okazją do kultywowania tradycji. Po mszy poprzedzającej wydarzenie, mieszkańcy Przychód i okolic wsłuchiwali się w opowieść, w której duchowość i religia przeplatały się z ludową tradycją. Przez ponad godzinę wybrzmiewały tam pieśni maryjne i słowa poezji ks. Wiesława Hudka. 

Zespół Ludowy "Echo" z Przychód zaprosił do wspólnego występu również artystów młodego pokolenia. Swój repertuar zaprezentowały: wokalistki Karolina Duda i Ewelina Matejko, instrumentalistki Wiktoria Adamowicz i Zuzanna Chmielewska, a także Lena Grzeszyk, Edyta Drynio, Anna Pękala, Oliwia Wakuła i Wiktoria Pękala.

Organizatorem uroczystości, która odbyła się 4 października, był Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oraz wójt Krzysztof Adamowicz.

(ao)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Elżbieta
Elżbieta 26.10.2020, 15:19
Jak widać, nie wszystkich obowiązują maseczki i zasada zachowania dystansu!

Pozostałe