Gmina Olszanka: Pisarka o miłości do ludzi i zwierząt

  • 25.10.2020, 11:24
  • Joanna Gąska
Gmina Olszanka: Pisarka o miłości do ludzi i zwierząt
Rozmowy o przemocy wobec kobiet, nałogach i ciężkich chorobach, a także pełne miłości dyskusje o czworonożnych przyjaciołach były kanwą spotkania z pisarką Moniką Sawicką-Kasprzak.

Monika Sawicka jest autorką książek dla kobiet, które ukazują polską obyczajowość, problemy społeczne, kulturę i relacje pomiędzy ludźmi. Jej książki są odzwierciedleniem życia. - Toksyczne związki, przemoc wobec kobiet, zmagania z chorobami nowotworami, utratę dziecka, alkoholizm, radzenie sobie ze śmiercią bliskich, a także rozpaczliwe pragnienie miłości– wylicza Małgorzata Chraniuk, kierowniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszance.

Mieszkańcy gminy z zaciekawieniem wysłuchali opowieści o relacjach między kobietami i mężczyznami. Spotkanie wywołało wśród uczestników wiele pozytywnych emocji i wzruszeń. Na zakończenie każda uczestniczka otrzymała fotografię autorki z dedykacją, a biblioteka kilka książek autorki, które wzbogaciły księgozbiór placówki.

W zupełnie innym klimacie przebiegło spotkanie pisarki z uczniami klas I-III szkoły podstawowej w Hadynowie. - Głównym tematem była opieka nad czworonożnymi przyjaciółmi. - Autorka podzieliła się doświadczeniami w tej dziedzinie i przekazała dzieciom najważniejsze zasady odżywiania, pielęgnacji i potrzeb tych zwierząt - dodaje Małgorzata Chraniuk. Wydarzenie zostało zorganizowane przez miejscową bibliotekę a sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe