Gmina Ulan-Majorat: Oferent zaproponował rażąco niską cenę

  • 26.10.2020, 09:59
  • Joanna Danielewicz
Gmina Ulan-Majorat: Oferent zaproponował rażąco niską cenę
Dwa kolejne etapy inwestycji w kanalizacje sanitarną na terenie gminy rozpoczną się z dwumiesięcznym opóźnieniem. Gmina musiała czekać, aż na temat sposobu rozstrzygnięcia przetargu wypowie się Krajowa Izba Odwoławcza. Gmina odrzuciła bowiem ofertę z najniższą oferowaną  kwotą.

Przetarg na realizację II i III etapu budowy kanalizacji sanitarnej w Ulanie – Majoracie, Ulanie Dużym, Ulanie Małym, Stoku, Klębowie, Zarzecu Ulańskim i Wierzchowinach (etapy II i III) został ogłoszony 6 czerwca. Dwadzieścia dni później otwarto oferty. Wpłynęło ich siedem. Gmina na II etap inwestycji zaplanowała wydatki w kwocie 2 mln 146 tys. zł, a na etap III 2 mln 504 tys. zł.

Wybór oferenta odbył się dopiero 2 miesiące po otwarciu ofert. Przetarg na oba etapy wygrała firma z Włodawy. Oferent zaproponował za II etap 1 mln 868 tys. zł, a za III etap – 2 mln 249 tys. zł. Długość procedury wyboru najkorzystniejszej oferty wywołała zaniepokojenie radnych. Dopytywali, czy inwestycja w ogóle zostanie zrealizowana. – Mamy dwumiesięczne opóźnienie – mówi wójt Jarosław Koczkodaj. – Cała inwestycja ma dwuletni okres realizacji, bo jej zakończenie planujemy w trzecim kwartale 2021 roku. Wykonawca został już wyłoniony i lada dzień rozpocznie prace.

Na opóźnienie w wyłonieniu oferenta wpłynęły kwestie proceduralne związane z jego wyłonieniem. Na 7 ofert gmina odrzuciła 5. Jedna z nich była ofertą konsorcjum z Lublina, które zaproponowało najniższe kwoty za realizację każdego z etapów. – Odrzuciliśmy tę ofertę m.in. z uwago na rażąco niską cenę wykonania prac. W trosce o realizację inwestycji musiałem odrzucić tę ofertę. Firma złożyła odwołanie do KIO. Orzeczenie Izby podtrzymało naszą decyzję – wyjaśnia wójt.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe