Region: Zostań darczyńcą, uzyskaj wsparcie

  • 27.10.2020, 17:30
  • Paulina Chodyka
Region: Zostań darczyńcą, uzyskaj wsparcie
Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w nowej edycji programów stypendialnych „Skrzydła", „Dwa Talenty" oraz „Otwarty Horyzont". Wsparciem objęte zostaną dzieci i młodzież, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej lub losowej. 

Dzięki programowi „Skrzydła" uczniowie mają szansę skorzystać ze wsparcia w postaci refundacji kosztów zakupu niezbędnych pomocy naukowych, opłat związanych z dojazdami do szkoły, pobytem w internacie czy udziałem w wycieczkach szkolnych.

„Dwa Talenty" to inwestycja w rozwój pasji i zainteresowań utalentowanych najmłodszych. Stypendium obejmuje możliwość dofinansowania kursów, szkoleń i warsztatów oraz zakup instrumentów muzycznych czy profesjonalnych pomocy dydaktycznych, ukierunkowanych na rozwój konkretnych pasji.

Natomiast „Otwarty Horyzont" to bodziec i zachęta do realizacji tego, co sprawia radość, daje satysfakcję i umożliwia kształcenie się w konkretnie obranym kierunku. Program skierowany jest do uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce oraz wyróżniających się swoim zaangażowaniem i aktywnością w ramach swych zainteresowań. Pomoc finansowa może przebiegać dwutorowo: jako program pomocy jednorazowej bądź wsparcie cykliczne przez czas trwania stypendium.

Nabór uczestników trwa do 15 listopada. - Realizacja stypendiów możliwa jest przede wszystkim dzięki wsparciu Caritas Polska oraz hojności darczyńców. Każda wpłata realnie przyczynia się do zmiany jednego, pozornie małego „świata"– mówi Anna Matuszewska, manager działu ds. dzieci i młodzieży Caritas Diecezji Siedleckiej. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.siedlce.caritas.pl (w zakładce „O Caritas"/„Programy"), pod numerem tel. 780 061 313 oraz pod adresem email: [email protected]

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe