Gmina Sosnowica: Teraz pojadą po asfalcie do pól i łąk

  • 28.10.2020, 17:53
  • (TWA)
Gmina Sosnowica: Teraz pojadą po asfalcie do pól i łąk
Mieszkańcy Górek już nie będą mieli powodów, żeby narzekać na wyboje w drodze. Nawierzchnia została wyrównana i przykryta warstwą asfaltu.

Wyremontowana droga biednie równolegle do prowadzącej przez wieś trasy głównej. Mieszkańcy jadą nią głównie do swoich pól i łąk. W 2018 roku została utwardzona kruszywem. Niestety, z biegiem czasu kamień zaczął się wybijać i powstały dziury.

Aby podbudowa nie uległa całkowitemu zniszczeniu, a pieniądze wydane na jej wykonanie nie poszły w błoto, władze gminy zdecydowały więc o uzupełnieniu ubytków i położeniu pięciocentymetrowej warstwy asfaltu. Za wykonanie inwestycji Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Parczewa zgarnęło nieco ponad 130 tys. zł.

- Ta droga prowadzi nie tylko do pól. Liczymy, że wzdłuż niej rozwinie się również zabudowa zagrodowa. Zwykle przy drodze asfaltowej ludzie chętniej się budują. Mamy nadzieję, że tak będzie i w tym przypadku. Ponadto jest tam kapliczka z krzyżem, przy którym mieszkańcy Górek spotykają się na modlitwie. Po drodze utwardzonej łatwiej im będzie do niej dotrzeć - tłumaczy sekretarz gminy Anna Obel-Szurek.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miejscowy
Miejscowy 30.10.2020, 15:26
Kto tam sprzeda działkę na dom jak cebulę tam sadza
Miejscowy
Miejscowy 29.10.2020, 11:39
Jakie pola i łąki, przeciez tam mieszkaja ludzie, i tak byli bardzo cierpliwi bo przez tyle lat poruszali sie po dziurawej blotnistej drodze.

Pozostałe