Region: Kolejny protest w Białej Podlaskiej. Dzisiaj dołączy też Międzyrzec

  • 28.10.2020, 10:05
  • (pc)
Region: Kolejny protest w Białej Podlaskiej. Dzisiaj dołączy też Międzyrzec
Dzisiaj po raz kolejny ulicami Białej Podlaskiej przejdą mieszkańcy, którzy sprzeciwiają się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Na ulice swojego miasta wyjdą też mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego.

To już kolejny dzień protestów w całej Polsce po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który w czwartek, 22 października, uznał część ustawy z 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności ciąży za niezgodną z konstytucją. Konkretnie chodzi o pkt 2 art. 4a, który dopuszczał przerwanie ciąży w przypadku, gdy „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”. 

Orzeczenie spotkało się z ogromnym sprzeciwem społeczeństwa, a mieszkańcy wielu miast i miasteczek wyszli na ulice, by wyrazić swoje zdanie.

Od piątku, 23 października, codziennie strajkują mieszkańcy Białej Podlaskiej. Dziś także wyjdą na ulicę, o godz. 16:00 będą blokować przejścia dla pieszych w okolicach ul. Jana III Sobieskiego. O godz. 19:00 ponownie wyjdą na spacer ulicami.

W środę, 28 października, strajkować będą też mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego. O godz. 19:00 spotkają się na placu Jana Pawła II i wyjdą na spacer ulicami miasta. Organizatorzy proszą o zachowanie ostrożności oraz zasad sanitarnych, niezaśmiecanie ulic i powstrzymanie się od niszczenia mienia. 

Również dzisiaj w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet część z nich zrezygnowała z pójścia do pracy.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Teraz
Teraz 29.10.2020, 16:19
Bialczanie - nie badzcie obojetni.

wypisujcie masowo swoje dzieci z lekcji religii. To zaboli mocno właściwych decydentów.
Rekin
Rekin 29.10.2020, 16:18
Dramat nazioli. Marcin Najman pojechał BRONIĆ Jasnej Góry przed "agresorami", ale nikogo tam nie zastał...

Buahahaha
Jac
Jac 29.10.2020, 16:16
Jeb…ć, jeb…ć i się PiS-u nie bać!”
X
X 29.10.2020, 21:30
Sam sie jeb pacanie w ten durny łeb.
Karolin
Karolin 29.10.2020, 16:12
Brawo, idziemy! Katoliccy radykalowie na czeke ze starym dziadem kaczynskim nie beda decydowac za nas!!
nieue
nieue 30.10.2020, 12:25
To lepiej jak nami będą rządzić makaron z makrelą ?
Zenek
Zenek 29.10.2020, 16:09
Czy dziś 29-10 też odbędzie sie te religijne spotkanie na placu wolności o 19tej ????
Murzyn niebinarny
Murzyn niebinarny 28.10.2020, 22:28
No i mamy ,,Komunę bialską,, niczym ,,Komunę paryską,, . Mamy swojego Robespierre,a ( brukarz z ludu bialskiego ) mamy swojego Dantona ( figura w magistracie ) . Jest miejsce na gilotynę ( cokół na placu Wolności ), Soros ją ( gilotynę ) ufunduje, a ,,suki rewolucji,, wystąpią w roli oprawców. Kto będzie pierwszy ( na cokole ), kogo ,,suki ,,tam zaciągną ?
Wiki
Wiki 29.10.2020, 16:14
5 zl za wPIS??
Ryba
Ryba 28.10.2020, 17:24
Bez Boga nie do proga szanuj to, bądź cierpliwy a Bóg cię wynagrodzi
Ewa
Ewa 28.10.2020, 15:16
W środę 27 października.. No ta..
Bialczanin
Bialczanin 28.10.2020, 14:32
Gdyby Ministranci zachodzili w ciążę to aborcja była by w pełni legalna.
łapać trola
łapać trola 28.10.2020, 13:27
Widać, że Larry, Larson i katolik to ta sama osoba. To pisowskie trolle pełne nienawiści.
Larry
Larry 28.10.2020, 12:32
Wstyd i hańba używanie faszystowskich znaków, A Niemcy patrzą i się śmieją z głupich Polaków co dają się manipulować lewakom!!!!
Kierowca
Kierowca 29.10.2020, 16:15
Won trollu, jad tvpis zalal ci mozg !!
Lutek
Lutek 28.10.2020, 16:37
gościu jakie znaczenie jako faszystowskie ma symbol pioruna?
Na każdym słupie wysokiego napięcia faszyści umieścili swoje znaczki a właściwie połowę. Także jednostka GROM w swoim godle ma pioruna, a dawniej Szare Szeregi w PW.
Żołnierze WafenSS mieli też pasy z napisem Got mit uns - Bóg z nami - poświęcone przez papieża katolickiego Piusa.
Ale ty jako Larry mało wiesz o polskiej historii.
Larson
Larson 28.10.2020, 11:44
Gdzie są kary za używanie znaków faszystowskich, antypolskie działania strajkują tylko lewica która bierze za to ogromne pieniądze!
Ika
Ika 29.10.2020, 16:20
Przedawkowales tvpis buahahaha
#malypolak2
#malypolak2 29.10.2020, 13:13
https://www.pch24.pl/handlarze…
Tomek
Tomek 29.10.2020, 00:30
Spadaj debilu
pola
pola 28.10.2020, 16:39
a używanie swastyk i falangi przez narodowców ci nie przeszkadza?

Pozostałe