Region: Brakuje szczepionek na grypę

  • 29.10.2020, 09:28
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Region: Brakuje szczepionek na grypę
Sars-CoV-2 zbiera ogromne żniwo. Polska weszła w sobotę w czerwoną strefę. Tymczasem nasi czytelnicy skarżą się, że w aptekach brakuje szczepionki na grypę. – Mam 75 lat i co roku się szczepię. Niestety, w tym sezonie nigdzie nie mogę dostać szczepionki. Miały być we wrześniu, potem po 15 października – denerwuje się Stanisław Kuźmiczuk z Małaszewicz.

Lekarze twierdzą, że na grypę najlepiej jest się zaszczepić do połowy listopada. A więc czasu jest mało. – Szukałem szczepionki u siebie w miejscowości, a także w Białej Podlaskiej. Nigdzie jej nie ma. W niektórych aptekach są listy osób oczekujących, ale panie aptekarki same nie wiedzą, kiedy będą miały szczepionki – skarży się pan Stanisław.

W aptekach brakuje szczepionek
Trudną sytuację potwierdzają farmaceuci. – Zapotrzebowanie jest ogromne. Ludzie przychodzą i pytają o szczepionki. Niestety hurtownie wydzielają je po kilka aptekę. My np. dostaliśmy 3 sztuki we wrześniu, a sprzedalibyśmy nawet 300 – mówi mgr Anna Derlukiewicz z apteki w Łomazach. – Podobno rząd zamówił kolejną dostawę szczepionek, ale nikt nie wiem, kiedy i w jakiej ilości się pojawią – dodaje.

Zadzwoniliśmy też do kilku aptek w Białej Podlaskiej. W każdej odwiedź była negatywna. – Od jakiegoś już czasu nie mamy już ani jednej szczepionki. Z tego co wiem, to problem ogólnopolski. Nie prowadzimy listy osób chętnych, gdyż nie możemy zagwarantować, że szczepionki w ogóle będą – usłyszeliśmy w „Naszej Aptece” przy ul. Janowskiej. W aptece przy ul. Orzechowej dowiedzieliśmy się zaś, że nie ma szczepionek i nie wiadomo co dalej. Apteka dostaje po jednej szczepionce, recepty się przeterminowują, a informacji o tym, żeby miały być kolejne dostawy, nie ma. Spróbowaliśmy się czegoś dowiedzieć, dzwoniąc na ogólnopolską infolinię NFZ. Niestety bez efektu. Telefon milczał jak zaklęty. (...)

Całe artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 27 października

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe