Powiat radzyński: Budują drogę z Radzynia do Wohynia

  • 29.10.2020, 13:49
  • Paulina Chodyka
Powiat radzyński: Budują drogę z Radzynia do Wohynia UG Wohyń
Trwa przebudowa drogi powiatowej na odcinku Radzyń Podlaski-Zbulitów Duży-Zbulitów Mały-Wohyń. 

Zakres prac obejmuje wykonanie obustronnych poszerzeń konstrukcji jezdni do szerokości 6,0 m, wykonanie pobocza asfaltowego, lewostronnego o szerokości 1,5 m; wykonanie pobocza prawostronnego z kruszywa łamanego szerokości 1,5 m; oczyszczanie i wymianę przepustów.

W ramach remontu zaplanowano też wycinkę drzew, wykonanie nasypów skarp rowów oraz warstw konstrukcyjnych i zjazdów z kruszywa łamanego. Poza tym wykonawca ułoży warstwę wiążąco-wyrównawczą na całym odcinku przebudowywanej drogi. Na trasie wprowadzono miejscowo ruch wahadłowy.

Koszt inwestycji to 7 211 346,34 złotych. Zakończenie modernizacji nawierzchni planowane jest na połowę lutego przyszłego roku. Zadanie jest finansowane z Funduszu Dróg Samorządowych oraz budżetów powiatu radzyńskiego oraz gmin Radzyń Podlaski i Wohyń.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe