Łosice: W szpitalu leczeni są już chorzy z koronawirusem

  • 29.10.2020, 15:54
  • Joanna Gąska
Łosice: W szpitalu leczeni są już chorzy z koronawirusem
Siedlecki szpital zakaźny pęka w szwach, chorych zaczęła więc przyjmować na swoje oddziały łosicka lecznica. – Nie mamy gdzie odsyłać pacjentów – alarmuje dyrektorka placówki.

Już niebawem szpital w Łosicach może zostać przekształcony w placówkę zakaźną lub szpital z oddziałem COVID-owym. – Czekamy na rozwój sytuacji i ewentualną decyzję wojewody. Jesteśmy na obie ewentualności przygotowani - mówi dyrektorka łosickiej lecznicy lek. Grażyna Podlipniak-Sobczyńska. Na oddziale wewnętrznym przebywają już pacjenci z potwierdzonym COVID-19. – Rzeczywiście mamy takich pacjentów. Nie możemy przecież zostawić ich bez opieki - potwierdza dyrektorka. 

Dla pacjentów z SARS-CoV-2 wyznaczono oddział, w którym mieściła się rehabilitacja. - Łóżka są przygotowane, zadbamy też o wyposażenie w niezbędny sprzęt medyczny i przystosowanie do wymogów oddziału zakaźnego. Mamy zapas tlenu oraz odzieży ochronnej i barierowej. Kilkuosobowe sale mają przedsionki z dwoma łazienkami, więc bez problemu zaadoptujemy je dla celów stworzenia śluzy w której personel będzie mógł przebierać się w odzież barierową. Pomieszczenia są dokładnie dezynfekowane – tak jak i cały szpital – zamgławiamy je kilkakrotnie w ciągu dnia i dobrze wietrzymy – zapewnia dyrektorka. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 27 października

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Keekee
Keekee 31.10.2020, 09:34
W Chotyczach stoi piękny nieużywany obiekt (budynek szkoły) który można przeznaczyć na obiekt Covidowy.
???????
??????? 29.10.2020, 23:22
I zapewne przez te: "Pomieszczenia są dokładnie dezynfekowane – tak jak i cały szpital – zamgławiamy je kilkakrotnie w ciągu dnia i dobrze wietrzymy "- tylu pacjentów(rehabilitacja i nie tylko) oraz personel został zarażony. Może o tym włodarze szpitala powiedzą,a teraz są efekty.Trzeba było myśleć na początku października jak zaczęły się pierwsze przyjęcia pacjentów z Covid.
...
... 29.10.2020, 19:48
Dezynfekujecie ? Zamgławiacie? Pani dyrektor po co te kłamstwa?!
 Pracownik
Pracownik 29.10.2020, 22:07
Ten co nie wie niech się nie odzywa
Covid
Covid 29.10.2020, 23:24
Widziałem ,nie było wykonywane! można popytać pacjentów
Lol
Lol 29.10.2020, 18:41
Pięknie a co z innymi pacjentami:/ . A i powinno się zwolnić Pani od RTG bo pacjentów ma za nic z wielką łaską zrobi badanie

Pozostałe