Międzyrzec Podlaski: Nowe drogi gotowe

  • 29.10.2020, 17:02
  • (pc)
Międzyrzec Podlaski: Nowe drogi gotowe UM Międzyrzec Podlaski
Zakończył się drugi etap przebudowy ulicy Zarówie na odcinku od ul. Drohickiej aż do ul. Zawadki. Inwestycja została zrealizowana w ramach współpracy dwóch samorządów - miasta Międzyrzec Podlaski i powiatu bialskiego.

Samorządy solidarnie podzieliły się kosztami po połowie, a całkowita wartość inwestycji wyniosła 354 tysięcy złotych.

Bezpiecznie i komfortowo jest już teraz na ulicy Modrzewiowej, która ma całkowicie nową nawierzchnię. Asfalt pojawił się na całej jej długości i w łączeniach z ulicami: Sosnową, Wierzbową, Lipową i Orzechową. Inwestycja kosztowała ponad 733 tys. zł, z czego 60 procent to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Gotowy jest także nowy chodnik przy ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. Młynarskiej do mostu na Piszczce. Jego budowa kosztowała 107 tys. zł z czego 75 proc. sfinansowało miasto, a resztę dołożył powiat bialski.

Jeszcze w tym roku zostanie natomiast dokończona główna aleja w parku Potockich, która łączy się z ul. Strażacką. Niedawno został też rozstrzygnięty przetarg na przebudowę ulic Strażackiej i Grottgera. Inwestycja zostanie zrealizowana z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe