Biała Podlaska: Kwesta tylko w Internecie

  • 30.10.2020, 09:23
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Kwesta tylko w Internecie
Organizowana od 2006 r. kwesta  na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków na bialskim cmentarzu w tym roku się nie odbędzie. – Wzrastający stan zagrożenia koronawirusem powoduje, że w tym roku musimy zrezygnować z tradycyjnego kwestowania. Stąd, chcielibyśmy przeprowadzić zbiórkę za pomocą mediów i Internetu – mówi Krystyna Nowicka, nowa prezes Koła Bialczan.

Krystyna Nowicka jest nowym prezesem Koła Bialczan od września. Zastąpiła Waldemara Godlewskiego, który zrezygnował z powodu złego stanu zdrowia. -  Planuję zająć się organizowaniem współpracy z innymi stowarzyszeniami. Chciałabym też pozyskiwać  nowych członków do Koła Bialczan, organizować  różnorodne spotkania. Wspomagać finansowo w szlachetnym celu akcje dla potrzebujących, podnieść prestiż Koła Bialczan. Współpracować z prezydentem Białej Podlaskiej i wznowić pozytywne relacje z filiami Kola Bialczan w Warszawie, Lublinie i Szczecinie. Zależy mi również na doprowadzeniu do budowy ławeczki aktora Romana Kłosowskiego. Pragnę też podejmować pomysły, które zaproponują bialczanie – wylicza pani prezes.

Waldemar Godlewski stowarzyszeniu przewodniczył ponad dwa lata. – Do największych osiągnięć zaliczam zebranie znaczących kwot na renowację zabytkowych nagrobków w Białej Podlaskiej. W zbiórkę było zaangażowanych ponad pięćdziesiąt osób, byli to dyrektorzy szkół, właściciele przedsiębiorstw, a także pracownicy samorządu oraz prezydent miasta oraz młodzież – mówi Waldemar Godlewski. Dodaje, że za jego kadencji Koło Bialczan organizowało spotkania z ludźmi zasłużonymi dla Białej Podlaskiej. Uczestniczyła w nich młodzież szkół średnich. Poza tym, organizował wycieczki do państw ościennych. – Jestem usatysfakcjonowany z tego, co udało mi się zrobić i żałuję, że nie mogę kontynuować swoich działań – przyznaje były prezes.  (...)

Koło Bialczan apeluje o wpłaty na renowację nagrobków, na specjalne konto w Banku Spółdzielczym w Białej Podlaskiej nr 95 8025 0007 0023 7611 2000 0020

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 27 października

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe