Białoruś zamknęła granice z Polską

  • 30.10.2020, 13:51
  • red.
Białoruś zamknęła granice z Polską
Białoruś zadecydowała o zamknięciu granic z Polską dla ruchu osobowego. Podobne decyzje zapadły jeśli chodzi o wjazd obywateli Ukrainy, Litwy i Łotwy. Bez przeszkód odbywa się natomiast ruch towarowy. Ma to związek z sytuacją epidemiczną.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych podaje, że od 29 października wjazd z Polski na terytorium Białorusi przejściami drogowymi został wstrzymany decyzją strony białoruskiej. Decyzja miała zapaść w związku ze znacznym wzrostem zakażeń koronawirusem w naszym kraju. W województwie lubelskim te ograniczenia w ruchu osobowym obowiązują na przejściach drogowych w Terespolu i Sławatyczach.

Przez granice przepuszczani są jedynie kierowcy samochodów ciężarowych oraz pracownicy przedstawicielstw dyplomatycznych i konsularnych. Wjazd na terytorium Białorusi nadal jest możliwy drogą powietrzną przez międzynarodowe lotnisko w Mińsku. MSZ przekazało PAP, że informacje o zamknięciu granic otrzymało od białoruskiego Państwowego Komitetu Granicznego. "W związku z powstałą sytuacją epidemiczną w sąsiednich krajach Białoruś czasowo ogranicza wjazd na swoje terytorium przez lądowe przejścia graniczne niektórych kategorii osób fizycznych z Łotwy, Litwy, Polski i Ukrainy" - poinformowało biuro prasowe Komitetu. 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe