Zalutyń: Dziękujemy Wam za wielkie serca!

  • 03.11.2020, 08:45
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Zalutyń: Dziękujemy Wam za wielkie serca!
19 tysięcy 800 złotych zebraliśmy dzięki licytacji zorganizowanej podczas zeszłorocznej gali Niedźwiedzie Biznesu. Przypomnijmy, że całkowity dochód z licytacji trafił do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu. Dziś możemy pochwalić się fantastycznym placem zabaw dla dzieciaków, podopiecznych tegoż ośrodka. A wszystko to dzięki Wam hojni przedsiębiorcy i drodzy Czytelnicy. Dobro, którym się podzieliliście, właśnie do Was powraca!

Spójrzcie tylko na uśmiechnięte twarze podopiecznych zalutyńskiego ośrodka. To Wy sprawiliście im tę wielką radość biorąc udział w plebiscycie Niedźwiedzie Biznesu, zorganizowanym przez Słowo Podlasia przy współudziale Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie. Raz jeszcze serdecznie Wam dziękujemy za spełnienie marzeń dzieci, które pomocy i wsparcia z powodu stanu swojego zdrowia potrzebują najbardziej. 

– Zamontowaliśmy 6 urządzeń takich jak: biegacz, orbitek, prasa nożna, jeździec, wahadło oraz steper. Wybraliśmy sprzęt, który wymusza ruch uczniów. Jednocześnie odnowiliśmy plac zabaw. Nasze dzieci często z niego korzystają, szczególnie teraz, kiedy panuje pandemia i ruch na świeżym powietrzu jest bardzo ważny. Poza tym zabawa na dworze jest uatrakcyjnieniem zajęć i sprzyja lepszemu samopoczuciu – mówi dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Bożena Guz.

To właśnie ona, od początku do końca zajęła się przygotowaniem i realizacją przedsięwzięcia. Począwszy od organizacji fantów na licytację, po wybór sprzętu na siłownię i rozliczenie całego projektu. Trzeba dodać, że spiritus movens wsparcia SOSW w Zalutyniu był Tadeusz Konaszuk, prezes ZPP Podlasie, który zaproponował właśnie tę placówkę do wsparcia.  Z kolei Piotr Pyrkosz, redaktor naczelny Słowa Podlasia, to człowiek, u którego niedaleko jest "od pomysłu do przemysłu". Nadał planom realnego kształtu i niedługo później licytacja stała się faktem.

Hojni przedsiębiorcy
– Remont placu zabaw oraz zakup i montaż siłowni plenerowej były możliwe dzięki wielkim sercom i ofiarności przedsiębiorców, którzy wzięli udział w aukcji podczas Gali Niedźwiedzi Biznesu. Jesteśmy bardzo wdzięczni, zarówno nauczyciele, jak i dzieci – podkreśla Bożena Guz.

– Siłownia bardzo mi się podoba. Najbardziej lubię biegacz. W ogóle w ośrodku czuję się dobrze, mam super koleżanki i super kolegów – potwierdza jedna z podopiecznych Aleksandra Suwalska.

Jednocześnie dyrektor ośrodka zapowiada, że przygotowuje nowe, atrakcyjne niespodzianki na kolejną aukcję Niedźwiedzi Biznesu. – Współpracujemy z lokalnymi artystami, którzy nas wspomagają. Jednym z fantów jest drewniana rzeźba świątek, wykonana przez Mariusza Lewkowicza z Piszczaca. Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości będziemy mogli się znów spotkać na tej wyjątkowej gali – mówi Bożena Guz. Tym bardziej, że ośrodek ciągle się rozwija i ma wiele planów. Obecnie obejmuje opieką 7 uczniów z wczesnego wspomagania rozwoju, 19 w szkole podstawowej, 3 na indywidualnych zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych i 17 w szkole przysposabiającej do pracy. Poza tym 24 wychowanków mieszka w internacie. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 3 listopada

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe