Region: Przybywa zakażonych koronawirusem

  • 03.11.2020, 13:31
  • Anna Chodyka
Region: Przybywa zakażonych koronawirusem
W bialskim szpitalu przebywa aż 166 osób zakażonych koronawirusem, mimo, iż dostępne są tylko 133 łóżka w obszarze Covid-19. Jedenastu pacjentów wymaga oddychania przez respirator. Nowe ogniska Covid-19 pojawiły się na oddziale wewnętrznym oraz wewnętrznym i geriatrii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego oraz w Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej.

- W obszarze COVID-19 WSzS w Białej Podlaskiej hospitalizowanych jest 166 osób z wynikiem pozytywnym w kierunku Covid-19. W obszarze znajdują się 133 łóżka. Jedenaście osób wymaga wspomagania oddechowego respiratorem. W izolatorium przebywa szesnastu pacjentów – mówi rzecznik bialskiego szpitala Magdalena Us.

 Zmarli, zakażeni Covid-19
Jak podała 2 listopada Katarzyna Wnuk rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie na terenie województwa lubelskiego zmarło 6 osób, w tym jedna osoba z powiatu radzyńskiego. Z kolei 31 października WSSE w Lublinie poinformowała o śmierci 28 osób z województwa lubelskiego, w tym 4 osoby z powiatu bialskiego. Natomiast 30 października w województwie lubelskim zmarło 7 osób, w tym jedna osoba z powiatu radzyńskiego. W czwartek, 29 października sanepid poinformował o śmierci 19 osób z województwa lubelskiego. Wśród nich znalazły się 2 osoby z Białej Podlaskiej i pięć osób z powiatu bialskiego.  W środę, 28 października WSSE w Lublinie podała, że na terenie województwa lubelskiego zmarły 22 osoby. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej zmarło 6 osób, 2 osoby w Radzyniu Podlaskim, a 3 w Parczewie.

Nowe ogniska koronawirusa
W zeszłym tygodniu pojawiło się nowe ognisko w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej. Zakażonych jest 7 osób, poddanych kwarantannie jest 9 osób, a w izolacji domowej przebywa 7 osób. – Praca w PSSE przebiega tak, jak poprzednio. Już wcześniej pracowaliśmy w reżimie sanitarnym i zakażone są osoby z jednej zmiany, więc praca była zabezpieczona. Poza tym, że jesteśmy od pewnego czasu podzieleni na dwie zmiany,  w dodatku część osób pracowała w domu. Dlatego nie ma zagrożenia, że nie będziemy funkcjonować prawidłowo – mówi dyrektor bialskiego sanepidu Marcin Nowik. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 3 listopada

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe