Biała Podlaska: Porody odbywają się normalnie. Nie ma powodu do obaw

  • 03.11.2020, 15:37 (aktualizacja 04.11.2020, 09:25)
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Biała Podlaska: Porody odbywają się normalnie. Nie ma powodu do obaw
Do naszej redakcji zgłosiła się czytelniczka, która w związku z obecną sytuacją epidemiczną w bialskim szpitalu, niepokoi się, że nie będzie miała, gdzie urodzić. W kilku szpitalach w województwie lubelskim przyjęcia pacjentek zostały wstrzymane. Sprawdziliśmy, jak rzeczywiście sytuacja wygląda w WSS w Białej Podlaskiej.

Od jednej z czytelniczek, której zbliża się termin porodu, otrzymaliśmy wiadomość, że niepokoi ją fakt, że w związku z obecną, trudną sytuacją epidemiczną w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej, placówka nie przyjmuje ciężarnych pacjentek.

- W  obecnej sytuacji nie da się rodzić ani w Białej Podlaskiej, ani w Siedlcach, pozostają maleńkie Siemiatycze i Lubartów, które znajdują się najbliżej, reszta szpitali jest już zamknięta. Co mają robić kobiety, gdy zacznie się poród? Dzwonić po wszystkich szpitalach w promieniu 150 km, kiedy i tak połowa urodzi w samochodzie? – dopytuje zdenerwowana czytelniczka. Dodaje, że wkrótce zbliża się termin jej czwartego porodu, a od lekarza prowadzącego nie dowiedziała się, który szpital może ją przyjąć. - Przecież to się przełoży na ludzkie tragedie. Mogliby uruchomić zamknięty oddział w Międzyrzecu Podlaskim, coś zrobić dla tych kobiet, które teraz przeżywają ogromny stres, a sytuacja  jest dynamiczna i zmienia się z dnia na dzień, tylko nie na lepsze, a gorsze. Każda chce mieć gdzie urodzić i być pod odpowiednią opieką, a nie żyć w strachu z dnia na dzień, bo może być o włos od tragedii – denerwuje się.

Jak informuje nas rzecznik wojewody Agnieszka Strzępka, na dzień 2 listopada na godz. 14.00, na terenie województwa lubelskiego wstrzymane są przyjęcia do oddziałów
ginekologiczno-położniczych w następujących szpitalach: SPSK Nr 1 w Lublinie, SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim, SP ZOZ w Parczewie oraz SP ZOZ w Łukowie.
- Ponadto informuję, że służby wojewody lubelskiego na bieżąco monitorują sytuację na terenie województwa i podejmują działania adekwatne do okoliczności - dodaje rzeczniczka.

Sprawdziliśmy, jak rzeczywiście sytuacja wygląda sytuacja w bialskim szpitalu. - Pododdział położniczy funkcjonuje, jak dotychczas. Porody cały czas są realizowane. Pacjentki i ich pociechy są pod troskliwą opieką personelu medycznego – informuje rzecznik WSS w Białej Podlaskiej, Magdalena Us. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 3 listopada

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe