Radzyń Podlaski: Archiwum Państwowe może za trzy lata

  • 05.11.2020, 15:25
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Archiwum Państwowe może za trzy lata
Gdy w ubiegłym roku zasięgaliśmy informacji, kiedy oddział radzyński Archiwum Państwowe w Lublinie planuje zasiedlić wynajęte przestrzenie w pałacu Potockich, informowano nas, że najwcześniej będzie to III kwartał 2021 roku. Teraz informacja brzmi: remont powinien zostać przeprowadzony do końca 2023 r. Są jednak dodatkowe warunki.

Dzierżawa pomieszczeń w pałacu Potockich przez AP w Lublinie rozpoczęła się w październiku 2018 roku. Po dwóch latach od przejęcia pomieszczeń przez najemcę, wydzierżawiona część pałacu nadal jest niezasiedlona. W świetle informacji, które po podpisaniu umowy przekazywała wówczas Słowu Podlasia przedstawicielka Naczelnej Dyrekcji AP, Beata Żelazek z Departament Organizacji i Udostępniania NDAP w Warszawie, puste pomieszczenia nie powinny dziwić. Wówczas bowiem informowano: – Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem do prowadzenia inwestycji. W oparciu o opracowywany program inwestycji, planowany termin przeniesienia radzyńskiego oddziału do nowej siedziby może nastąpić najwcześniej w III kwartale 2021 r.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 3 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe