Międzyrzec Podlaski: "Sezamki" tańczą już od pół wieku

  • 05.11.2020, 18:30
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Międzyrzec Podlaski: "Sezamki" tańczą już od pół wieku
W tym roku okrągły jubileusz 50-lecia istnienia obchodzi międzyrzecki Zespół Tańca Artystycznego "Sezamki". Ze względu na epidemię koronawirusa urodzinowy koncert, który miał się odbyć w listopadzie został przełożony na spokojniejszy czas. My jednak już teraz przypomnimy historię grupy, założonej przez Hannę Paluszkiewicz.

Już od 50 lat możemy podziwiać niesamowite choreografie przygotowane przez Zespół Tańca Artystycznego "Sezamki" pod przewodnictwem Hanny Paluszkiewicz. Obchody półwiecza miały być huczne, koronawirus jednak nieco pokrzyżował plany. - W listopadzie mieliśmy wspólnie świętować piękny jubileusz 50-lecia zespołu „Sezamki”. Niestety, z powodu sytuacji epidemicznej, w trosce o zdrowie nas wszystkich, zmuszeni jesteśmy jubileuszowy koncert przełożyć. Spotkamy się z tej okazji w przyszłym roku, mamy nadzieję, że w bardziej sprzyjających okolicznościach - poinformował niedawno Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Dlatego korzystając z okazji, przybliżymy historię zespołu na łamach naszego tygodnika.

We wrześniu 1970 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim powstało koło taneczne, z którego wywodzi się zespół „Sezamki”. Założyła je Hanna Paluszkiewicz, która od 50 lat jest instruktorem grupy i autorką wszystkich układów tanecznych i choreografii taneczno-akrobatycznych, wykonywanych przez małe tancerki do popularnych piosenek i melodii.

Od 1980 r. grupa funkcjonuje pod egidą MOK. W 1986 r., przed wyjazdem na jeden z festiwali, dziewczęta wybrały sobie nazwę i tak brzmi ona do dziś - „Sezamki”. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 3 listopada

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe