Gmina Ulan-Majorat: W tym domu nie da się już mieszkać

  • 06.11.2020, 10:01
  • Joanna Danielewicz
Gmina Ulan-Majorat: W tym domu nie da się już mieszkać zrzutka.pl
Rodzina z trójką dzieci w kilka godzin straciła dom. Pożar wypalił wnętrze drewnianego budynku, w którym nie da się już zamieszkać. Na szczęście rodzina opuściła go na czas. Teraz celem wiejskiej społeczności jest wsparcie poszkodowanych. Zbiórki już ruszyły.

Do pożaru doszło 29 października, przed godziną 20.00. - Prawdopodobnie doszło do zwarcia przewodów elektrycznych w pokoju dzieci – mówi sołtys Sętek, Mariola Ostrzyżek. - Właścicielka domu mówiła, że płomienie rozeszły się błyskawicznie.

Na miejscu był również wójt gminy Ulan-Majorat. - Obserwowałem działania straży z jakichś 150 metrów. Na początku z tej odległości nie wyglądało to groźnie. Płomieni na zewnątrz widać nie było, po podwórku uwijali się strażacy. Dopiero, gdy przystąpili do gaszenia, z budynku zaczęły unosić się kłęby dymu – relacjonuje wójt Jarosław Koczkodaj. Na miejsce pożaru jako pierwsi przyjechali strażacy z OSP Sętki. - Całkiem niedawno straż w Setkach została włączona do selektywnego systemu powiadamiania. Okazało się, że dzięki temu są w stanie być na miejscu pożaru na swoim terenie, błyskawicznie – dodaje wójt. Niestety drewniany, stary dom wypalał się w środku bardzo szybko. Zniszczeń dopełniła woda. - Z tego co wiem od rodziny, to udało się im ocalić jakieś ubrania, które nie zamokły w trakcie gaszenia pożaru – mówi sołtys. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 3 listopada

Organizatorzy wsparcia dla rodziny z Sętek apelują jednak o dokonywanie wpłat na zrzutka.pl „Pomóżmy rodzinie z 3 małych dzieci po pożarze domu”, by na ten czas zabezpieczyć rodzinę finansowo.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe