Powiat radzyński: Wojewoda nie podważy mandatu radnego

  • 06.11.2020, 16:39
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Wojewoda nie podważy mandatu radnego
Nadzór wojewody nie uchyli uchwały rady powiatu, dotyczącej uchylenia mandatu jej przewodniczącemu Robertowi Mazurkowi. Nie znalazł ku temu podstaw prawnych.

Nadzór wojewody odniósł się do pisma skierowanego na początku sierpnia tego roku przez Fundację Wolność w Lublinie, która wnioskowała o wezwanie rady powiatu w Radzyniu Podlaskim do wygaszenia mandatu radnemu Mazurkowi.

Wskazano, że jest prezesem stowarzyszenia "Podróżnik", które prowadziło działalność gospodarczą w oparciu o mienie powiatu. Stowarzyszenie, które pomimo faktu niezarejestrowania się w Rejestrze Przedsiębiorców, na podstawie zamówień z 13.12.2019 r. i z 1.4.2020 r. świadczyło Starostwu Powiatowemu w Radzyniu odpłatne usługi, na które zostały wystawione faktury VAT na kwoty 300 zł. Wnioskujący przypomnieli, że  w myśl art. 25b ust 1 ustawy o samorządzie powiatowym, radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia powiatu, w którym radny uzyskał mandat. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 3 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe