Gmina Milanów: Grota solna we wsi

  • 06.11.2020, 17:49
  • (TWA)
Gmina Milanów: Grota solna we wsi
To nie żart. Stowarzyszenie Cichosz pozyskało dofinansowanie w ramach programu Moja Mała Ojczyzna z fundacji BGK na utworzenie groty solnej. 

Grota solna powstanie w przyszłym roku drewnianym budynku w Cichostowie-Kolonii. Zostanie on wypełniony tzw. blokami solnymi. Podczas jej otwarcia odbędzie się piknik zdrowotny, w ramach którego mieszkańcy gminy będą mogli skorzystać z bezpłatnej wizyty u laryngologa.

Skąd pomysł na taki projekt? - W grocie solnej panuje mikroklimat zbliżony do tego, jaki jest nad morzem. Powietrze jest czyste i wysoko zjonizowane, co dobrze wpływa na układ oddechowy, układ nerwowy, układ krążenia oraz ogólne funkcjonowanie organizmu -  tłumaczy Konrad Dąbrowski, prezes stowarzyszenia Cichosz - Pobyt w grocie solnej obniża również ciśnienie, relaksuje i łagodzi dolegliwości ze strony układu oddechowego. Wzmacnia też układ odpornościowy. 

Organizacja pozyskała 27 tys. 557 zł. Część przeznaczy na zagospodarowanie placu SKR przy sklepie. Powstanie chodnik dla pieszych, płotek i pojawią się ławeczki do siedzenia. - Bardzo cieszy nas to, że znaleźliśmy się w gronie 30 organizacji z całej Polski, które otrzymają dofinansowanie. Konkurencja była bardzo mocna - dodaje Dąbrowski.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Analityk
Analityk 15.11.2020, 13:58
Czy będzie można polizać trochę soli? 🤣

Pozostałe