Radzyń Podlaski: Koncert Macieja Mecznikowskiego

  • 06.11.2020, 13:59
  • (pc)
Radzyń Podlaski: Koncert Macieja Mecznikowskiego
Już dziś odbędzie się koncert Macieja Miecznikowskiego pt. „Wyśpiewać 100 lat niepodległości”. Rozpocznie się o godz. 18:00 w sali kina „Oranżeria”. Wstęp wolny, jednak obowiązują wejściówki, które są do odebrania w Radzyńskim Ośrodku Kultury. Przypomnijmy, że od jutra wszystkie instytucje kultury zostają zamknięte do 29 listopada. Transmisja koncertu także online.

– Koncert będzie przede wszystkim możliwością wysłuchania najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych oraz starych hymnów kościelnych. Nie zabraknie wspólnego śpiewania i opowieści o przeżywaniu niepodległości współcześnie – mówi Robert Mazurek, dyrektor ROK. Wydarzenie odbędzie się przy zachowaniu wszelkich obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Weźmie w nim udział jedynie 50 osób (obowiązują bezpłatne wejściówki). Pozostali będą mogli obejrzeć transmisję na żywo w Telewizji Radzyń, która będzie dostępna tylko w dniu koncertu na YouTube.

W tym niezwykłym patriotycznym koncercie nie zabraknie znanych hymnów takich jak "Z dawna Polski tyś królową”, "Boże coś Polskę” czy "Rota”, których śpiew podtrzymywał w naszym nardzie wiarę w odzyskanie upragnionej niepodległości. Przy akompaniamencie gitary, akordeonu czy pianina – ale także w pięknych bogatych aranżacjach – usłyszymy również piosenki "O mój rozmarynie”, "My pierwsza brygada”, „Przybyli ułani pod okienko” czy „Czerwone maki”.

Maciej Miecznikowski - muzyk i wokalista, autor piosenek, aktor, showman i osobowość telewizyjna. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Multiinstrumentalista – śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. Obdarzony głębokim i mocnym głosem, dzięki któremu jest w stanie z wdziękiem i charyzmą oryginalnie zinterpretować niemal każdy utwór z dowolnego repertuaru. Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach.


 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe