Powiat łosicki: Tworzony jest już oddział zakaźny 

  • 09.11.2020, 10:07
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Tworzony jest już oddział zakaźny 
W najbliższych dniach wojewoda mazowiecki planuje poszerzyć bazę łóżkową dla pacjentów z COVID-19. Łosicka lecznica przygotowuje się na przekształcenie oddziału wewnętrznego w zakaźny.

Na Mazowszu obecnie wyznaczono 83 szpitale do opieki nad pacjentami z COVID-19, w tym na poziomie I – 58 , na poziomie II – 33, na poziomie III – 2 (CSK MSWiA, SPZOZ w Siedlcach w zakresie psychiatrii). Aktualnie na poziomie I decyzjami Wojewody i Ministra Zdrowia się 294 łóżka przygotowane dla pacjentów z potwierdzonych wynikiem zakażenia COVID-19, na poziomie II – 2 000 łóżek, na poziomie III – 462 łóżka.

- Tworzymy oddział zakaźny. Rozmawiamy z NFZ ile będzie to miejsc. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy mieć personel, ze skompletowaniem którego mamy już w tej chwili duży problem. Jeśli będziemy mieć możliwości kadrowe, to łóżka będziemy tworzyć też na oddziale rehabilitacji - wyjaśnia Grażyna Podlipniak-Sobczyńska, dyrektorka łosickiego szpitala. 

W tej chwili na oddziale wewnętrznym można utworzyć 18-19 miejsc dla pacjentów z COVID-19. - Jesteśmy w trakcie podejmowania decyzji, tak aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i tak aby ratowały one sytuację, która jest w tej chwili bardzo trudna – dodaje dyrektorka. 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tak myślę
Tak myślę 09.11.2020, 12:36
A może by tak zaadoptować do tych celów puste nie używane szkoły? Np w Łepkach Starych stoi pusta ogromną szkoła.

Pozostałe