Powiat łosicki: To już trzeci starosta w tej kadencji 

  • 10.11.2020, 16:10
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: To już trzeci starosta w tej kadencji 
Wybrana dwa miesiące temu, po odwołaniu Katarzyny Klimiuk, nowa starosta Barbara Michoń zrezygnowała z pełnienia funkcji. Na stanowisko starosty wybrano rekomendowanego przez nią Janusza Kobylińskiego, byłego burmistrza Łosic i byłego radego powiatowego. 

Przypomnijmy, że w sierpniu radni zagłosowali przeciwko udzieleniu wotum zaufania zarządowi. Nie udzielili mu też absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2019. Decyzja została negatywnie zaopiniowana przez RIO. Eksperci zwrócili uwagę, że nie można czynić organowi wykonawczemu zarzutu z wykonywania budżetu w takim zakresie, w jakim zobowiązała go do tego rada. Jednak pomimo to odwołano zarząd, a co za tym idzie również starostę.

Według Katarzyny Klimiuk przesłanka dotycząca jej odwołania została oparta na zaszłościach politycznych w partii. - W mojej ocenie niektórzy radni nie zachowali nawet pozorów praworządności i przyzwoitości. Jak członkowie zarządu mogą głosować przeciwko sobie, kiedy przez okres dwóch lat popierali uchwały, pobierali wynagrodzenie i podejmowali decyzje? – pytała retorycznie podczas sierpniowej sesji. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 10 listopada

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe