Gmina Międzyrzec Podlaski: Inwestycje nie zwalniają tempa

  • 14.11.2020, 09:04
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Gmina Międzyrzec Podlaski: Inwestycje nie zwalniają tempa UG Międzyrzec Podlaski
Niedawno zakończona została termomodernizacja dwóch kolejnych budynków szkół podstawowych z terenu gminy. Dodatkowo pełną parą idą roboty przy budowie stacji uzdatniania wody w Rogoźnicy. To już kolejne duże inwestycje, które udało się przeprowadzić samorządowi w tym trudnym dla gospodarki roku.

Prace w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy obejmowały docieplenie stropu, modernizację oświetlenia, montaż kotła na biomasę; wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Z kolei w świetlico-remizie w Tłuśćcu ocieplono ściany zewnętrzne i strop; wymieniono pokrycie dachowe, zmodernizowano oświetlenie i wykonano instalację c. o. wraz z montażem kotła na pellet. 

Oba przedsięwzięcia zrealizowano w ramach projektu pt. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Międzyrzec Podlaski” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WL na lata 2014-2020. Celem projektu jest wzrost efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej, przyczyniający się do poprawy jakości środowiska naturalnego na terenie gminy. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 10 listopada

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe