Powiat radzyński: Zrobią drogi z oszczędności

  • 14.11.2020, 09:11
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Zrobią drogi z oszczędności
Brzozowica Duża (gm. Kąkolewnica) doczeka się modernizacji drogi. Wniosek powiatu do Funduszu Dróg Samorządowych został zatwierdzony. Na realizację przedsięwzięcia samorząd otrzyma 3,5 mln zł. Na zaoszczędzone w ramach FDS pieniądze załapała się również gmina Borki.

Pieniądze przyznano starostwu w ramach naboru uzupełniającego, który wojewoda zdecydował się przeprowadzić, po tym jak w sierpniu tego roku okazało się, że powstały oszczędności z wiosennego rozstrzygnięcia konkursu w ramach FDS. – Mamy tylko jeden gotowy projekt i jest to ten, na drogę w Brzozowicy Dużej – obwieścił w sierpniu starosta Szczepan Niebrzegowski. – Postanowiliśmy więc, że właśnie wniosek na modernizację tej drogi zgłosimy do FDS na dofinansowanie.

W ostatnich dniach okazało się, że wniosek znalazł się na liście przedsięwzięć dofinansowanych przez wojewodę.  - Całkowita długość tego odcinka to prawie 3 kilometry. Wartość inwestycji to 5 mln zł. 30 procent to wkład własny powiatu i gminy Kąkolewnica, dzielony zgodnie z naszą zasadą, pól na pół – informuje starosta Szczepan Niebrzegowski. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 10 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe