Gmina Wohyń: Będą stypendia dla najzdolniejszych

  • 15.11.2020, 11:44
  • (joan)
Gmina Wohyń: Będą stypendia dla najzdolniejszych
W połowie października raga gminy podjęła uchwałę o określeniu warunków przydzielania stypendiów dla uzdolnionych uczniów. Z wnioskiem do radnych wyszedł wójt Tomasz Jurkiewicz.

- Stypendia finansowe będą wspierały uzdolnionych uczniów z klas IV-VIII pobierających naukę w szkołach funkcjonujących na terenie gminy Wohyń osiągających bardzo dobre wyniki w nauce, laureatów, finalistów konkursów i olimpiad przedmiotowych, realizujących indywidualny tok nauki oraz osiągających znaczące sukcesy o charakterze artystycznym lub sportowym na szczeblu co najmniej wojewódzkim – informują urzędnicy gminy.

Dodają, że celem przedsięwzięcia jest wspieranie i motywowanie uczniów do rozwijania swoich uzdolnień, a także zachęcanie uczniów do reprezentowania szkół w konkursach i olimpiadach przedmiotowych i artystycznych oraz w zawodach sportowych. Jak podkreśla UG w Wohyniu, to kolejna działalność samorządu na rzecz oświaty gminnej i przypomina o przystąpieniu do projektów „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła+” oraz  „Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Wohyń – kształcenie ustawiczne dorosłych”.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe