Gmina Łosice: Dla lepszej integracji mieszkańców

  • 16.11.2020, 10:17
  • Joanna Gąska
Gmina Łosice: Dla lepszej integracji mieszkańców
Budowa wiaty ze stołami i ławkami, remont świetlicy wiejskiej czy montaż piłkochwytów i doposażenie altany to tylko niektóre z zadań zrealizowanych na terenie łosickiej gminy. 

Wszystko w ramach tegorocznej edycji „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020”. Dzięki temu w gminie zakończono pięć inwestycji, których koszt wyniósł ponad 131 tys. zł.

- Gratuluję sołtysom i mieszkańcom zaangażowania. Niech nowa infrastruktura dobrze służy wszystkim - mówi burmistrz Mariusz Kucewicz. - W naszej gminie udało się sfinalizować kilka zadań zgłoszonych przez mieszkańców pięciu sołectw. Nie są one duże, ale ich realizacja na pewno wpłynie na lepszą integrację mieszkańców.

Przypomnijmy, że dofinansowanie w ramach MIAS otrzymały 1184 inwestycje, spośród 264 gmin województwa. Nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej przeprowadzono jeszcze w grudniu 2019 r. Samorządy mogły uzyskać wsparcie w wysokości do 10 tys. zł. Łosickie sołectwa otrzymały łącznie 50 tys. zł z tej puli.

Dzięki funduszom MIAS zrealizowano projekty w sołectwach: Zakrze (koszt: 30 736 zł), Meszki (25 870 zł), Stare Biernaty (19 971 zł), Dzięcioły (23 903 zł) oraz Świniarów (30 923 zł). 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe