Region: Nie nosisz korony? Lecz się sam!

  • 17.11.2020, 08:11
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Region: Nie nosisz korony? Lecz się sam!
Październik był rekordowy pod względem liczby zgonów. Gorzej było tylko podczas II wojny światowej! W całym kraju zmarło 49 132 osób, podczas gdy w latach ubiegłych było to średnio 34 tysiące. To wzrost o ponad 30 procent. Pandemia zbiera swoje żniwo, a dług zdrowotny wobec pacjentów niecovidowych rośnie.

Lekarze tłumaczą tak nagły wzrost liczby zgonów pandemią Covid-19 oraz tzw. długiem zdrowotnym. Pacjenci niecovidowi umierają, a wraz z nimi służba zdrowia. Czy tendencja wysokiej umieralności utrzyma się? To pokażą najbliższe miesiące.

Feralny październik 2020 
 Październik okazał się rekordowy pod względem liczby zgonów od II wojny światowej. Najwięcej osób zmarło w województwie mazowieckim – 6564, śląskim – 6270 i małopolskim – 4743.

W województwie lubelskim wystawiono 2731 aktów zgonów. Ministerstwo Zdrowia podało, że w październiku w naszym województwie z powodu Covid-19 zmarło 260 osób. Aż 2471  zgonów poza Covid-19 to ofiary niewydolnego systemu ochrony zdrowia, który większość sił i środków zaangażował w walkę z pandemią. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 17 listopada

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe