Powiat bialski: Czas na A2 w gminie Biała

  • 17.11.2020, 10:20
  • Joanna Danielewicz
Powiat bialski: Czas na A2 w gminie Biała
W ubiegłym tygodniu ministerstwo infrastruktury poinformowało, że ogłoszony został przetarg na realizację odcinka A2 od Swór do Białej Podlaskiej. Będzie to trzeci, wyznaczony do realizacji odcinek trasy szybkiego ruchu, która połączy wschodnią granicę państwa z jego zachodnią częścią. - Liczę na to, że cały odcinek A2 od Warszawy aż do Białej Podlaskiej będzie gotowy góra do 2026 roku – wyraża nadzieję wicewojewoda Robert Gmitruczuk.

Do tej pory A2 od strony Warszawy dotarła do Kałuszyna. W postępowaniu przetargowym są już odcinki Siedlce Zachód – Malinowiec i Łukowisko – Swory. Ostatnio natomiast ministerstwo ogłosiło przetarg na 14,1 km trasy ze Swór do Białej Podlaskiej. - Zgodnie z naszymi deklaracjami, ogłaszamy kolejne przetargi na realizację odcinków autostrady A2 do Białej Podlaskiej. Jest to możliwe dzięki decyzji rządu o zwiększeniu limitu finansowego Programu Budowy Dróg Krajowych. Każdy region Polski zasługuje na dobre skomunikowanie, a Polska potrzebuje spójnej sieci drogowej – mówi minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

Z tych informacji zadowolenia nie kryje wicewojewoda Robert Gmitruczuk, który w ubiegłym tygodniu uczestniczył w wideokonferencji ministra Adamczyka. - A2 na terenie powiatu bialskiego będzie miała horrendalne znaczenie. Tu, w gminie Międzyrzec, powstanie tzw. węzeł Łukowiska, gdzie A2 będzie się krzyżowała z Via Carpatią. Styk tych dwóch szlaków będzie miał gigantyczny wpływ na gospodarkę na naszym terenie – zapewnia wicewojewoda. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 17 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe