Gmina Borki: Gmina odrzuciła wniosek, radni go przywrócili

  • 17.11.2020, 13:26
  • Joanna Danielewicz
Gmina Borki: Gmina odrzuciła wniosek, radni go przywrócili
Sołectwo Borki będzie realizować inwestycję związaną z oświetleniem ulicy Lipowej. Przedsięwzięcie zawisło na wniosku, gdy gmina odrzuciła wniosek o przekazanie tegorocznej puli funduszu sołeckiego na to zadanie. Problem w tym, ze sołectwo na oświetlenie Lipowej przekazać chciało już kolejny fundusz. Wówczas, na zakup lamp i przygotowanie inwestycji gmina nie broniła wydatków z funduszu.

Na sesji rady gminy w październiku radni musieli głosować odwołanie sołectwa Borki od decyzji wydanej przez wójta. Chodziło o fundusz sołecki na 2021 rok, który sołectwo chciało przeznaczyć na dokończenie przedsięwzięcia związanego z oświetleniem ul. Lipowej.

Wniosek odrzucony w trzech punktach
Na początku wrześnie, na zebraniu sołeckim mieszkańcy wsi Borki zdecydowali, by kwotę funduszu w wysokości 43 932,54 zł, przyznanego sołectwu na inwestycje w przyszłym roku, przeznaczyć na budowę oświetlenia ulicznego na ul. Lipowej. Pod koniec września wniosek wsi Borki do przyszłorocznego funduszu sołeckiego został odrzucony. Wójt Radosław Sałata przekazał Słowu Podlasia treść decyzji w której w trzech punktach zawarto argumentację tej decyzji. Po pierwsze, zdaniem gminy, koszt inwestycji, którą wieś chce realizować, został niedoszacowany. „Według wstępnego kosztorysu koszt wykonania budowy oświetlenia ulicznego na ul. Lipowej wynosiłby ponad 500 000 zł.” – czytamy w decyzji. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 17 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe