Powiat parczewski: Jesteśmy jednymi z najbiedniejszych

  • 17.11.2020, 15:31
  • Tomasz Wachulski
Powiat parczewski: Jesteśmy jednymi z najbiedniejszych
Jabłoń jest najbiedniejszą gminą w powiecie parczewskim. Z dna odbiło się Podedwórze. Z kolei najwyższe dochody w przeliczeniu na jednego mieszkańca ma gmina Parczew. Marne to jednak pocieszenie, bo są one o prawie 18 razy mniejsze od tych, jakie ma najbogatsza w Polsce gmina Kleszczów.

Ministerstwo Finansów opublikowało wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca gminy na 2021 rok. Opracowując je pod uwagę wzięło ubiegłoroczne wpływy do budżetów z tytułu opłat i podatków: od nieruchomości, rolnego, leśnego oraz udziały w PIT i CIT. Wliczono także dochody ze sprzedaży majątku, subwencje, dotacje celowe i środki unijne. Na podstawie tych danych opublikowało ranking najbogatszych i najbiedniejszych gmin w Polsce. Nasze samorządy wypadły w nim słabo, żeby nie powiedzieć fatalnie.

Od 17 lat liderem rankingu jest gmina Kleszczów. W ubiegłym roku dochody tego samorządu, w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyniosły prawie 30 tys. zł. Trudno jednak przyrównywać do niego najbogatszą w powiecie parczewskim gminę Parczew, w której dochody wyniosły zaledwie 1 tys. 667,06 zł na mieszkańca. Drugie miejsce w powiecie parczewskim przypada gminie Sosnowica, w której dochody na mieszkańca wyliczono na 1 tys. 234,91 zł. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 17 listopada

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe