Gmina Sarnaki: Pomóżmy im rozbudować ten dom

  • 17.11.2020, 18:30
  • Joanna Gąska
Gmina Sarnaki: Pomóżmy im rozbudować ten dom
Milion złotych – tyle potrzebuje Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Litewnikach na realizację projektu umożliwiającego adaptację przynależnego do placówki budynku. 

Zapotrzebowanie na usługi świadczone przez ŚDS są ogromne. Próżno w okolicy szukać podobnych miejsc, w których osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą się spotkać, uczyć i budować relacje społeczne. Toteż lista rezerwowa i lista oczekujących jest bardzo długa. Niestety, obecnie z usług może korzystać jedynie 30 podopiecznych – na tylu placówka otrzymuje dotację.

Pomysłem na zwiększenie tej liczby jest modernizacja i adaptacja przynależnego do placówki budynku. - Dzięki temu moglibyśmy rozwinąć obecną ofertę oraz przyjąć kolejne osoby znajdujące się na liście rezerwowej. W przypadku rozbudowy bylibyśmy w stanie zabezpieczyć potrzeby niepełnosprawnych z terenu powiatu łosickiego a nawet ościennych gmin – wyjaśnia kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy, Sylwester Siennicki. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 17 listopada

Wpłaty można dokonywać na specjalne subkonto w gminie Sarnaki 79 8035 0000 1300 1658 2000 0770 koniecznie z dopiskiem w tytule:  "Darowizna na rozbudowę ŚDS w Nowych Litewnikach".

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe