Biała Podlaska: Park nabiera kształtu

  • 18.11.2020, 16:46
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Park nabiera kształtu
Rozpoczęły się kolejne prace rewitalizacyjne w Parku Radziwiłłowskim. W ramach działań zakładany jest obecnie monitoring oraz oświetlenie. Powstanie też drewniana kładka nad fosą prowadząca w kierunku Krzny.

- W zakresie projektu znajduje się uszczelnienie fortyfikacji ziemnych i strony południowej i południowo-zachodniej oraz budowa alei spacerowej prowadzącej w kierunku rzeki Krzny wraz z drewnianą kładką nad fosą. Nie zabraknie też zagospodarowania terenów zielonych, założenia oświetlenia i monitoringu w parku oraz zakupu wyposażenia do Muzeum Południowego Podlasia – informuje rzecznik Gabriela Kuc – Stefaniuk.

Prace rozpoczęły się w październiku i potrwają do końca czerwca przyszłego roku. W Parku zostanie odtworzony historyczny układ ścian zewnętrznych z basztami narożnymi. Prace zakładają także ukazanie układu wnętrza siedziby Radziwiłłów.  Od strony zachodniej - szczytu oficyny zachodniej powstanie droga z kostki granitowej. - Dotacja wysokości 5 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i jest przeznaczona na realizację następnego etapu rewaloryzacji i modernizacji zespołu zamkowo-parkowego Radziwiłłów w Białej Podlaskiej – dodaje prezydent Michał Litwiniuk. 

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe