Biała Podlaska: Tydzień kariery w bialskiej szkole

  • 18.11.2020, 19:41 (aktualizacja 18.11.2020, 19:46)
  • red.
Biała Podlaska: Tydzień kariery w bialskiej szkole
Uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej aktywnie włączyli się w działania szkolne w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem „Doradzamy - zawodowo, wybieramy – odlotowo”, organizowanym przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.

Działania tegorocznego OTK zainicjowały wystawki okolicznościowe na korytarzach szkolnych. Każda grupa wiekowa otrzymała zadania do wykonania. Przedszkolaki oglądały filmiki o zawodach, wypełniały kolorowanki. Dzieci poznały zawody takie jak: pielęgniarka, kucharz, pszczelarz, dentysta, weterynarz. Utrwaliły sobie te nazwy i poznały atrybuty przedstawicieli danego zawodu. Uczniowie klas I - III wykonywali prace plastyczne „Kim będę, gdy dorosnę?”, samodzielnie układali rymowanki lub zagadki o różnych zawodach.

Uczniowie klas IV – VI wykonali prace plastyczne pod hasłem „Miasto odlotowych zawodów” w oparciu o "Mapę Karier". Natomiast uczniowie klas VII – VIII uczestniczyli w spotkaniu online „Jak się pracuje w sektorze kosmicznym?”, prowadzonym przez pracownika Polskiej Agencji Kosmicznej oraz wykładowcę akademickiego i pracownika firmy ITTI, pracującym w obszarze kosmicznym.

- Dzięki działaniom z zakresu szeroko rozumianego doradztwa zawodowego nasze dzieci i młodzież zdobyły i pogłębiły wiedzę z różnych obszarów zawodowych. Myślimy, że w przyszłości wybiorą zawody zgodne z ich zainteresowaniami i preferencjami zawodowymi - podsumowuje Magdalena Miczko, pedagog szkolny w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr i koordynator akcji w szkole.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe