Kodeń: Odnowią dawną oficynę

  • 20.11.2020, 12:04
  • Anna Chodyka
Kodeń: Odnowią dawną oficynę
W parku Placencja w Kodniu zostanie odnowiona dawna oficyna, w której mieściło się przedszkole. Na ten cel udało się pozyskać milion złotych. W tym miejscu władze gminy chciałby urządzić izbę pamięci, w której znajdą się pamiątki przypominające o historii miejscowości. Być może w budynku będzie mieścić się też biblioteka, klub seniora i filia Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki.

W ramach Regionalnego Programu Województwa Lubelskiego gmina Kodeń pozyskała fundusze unijne na termomodernizację budynku dawnej oficyny, w której mieściło się przedszkole na terenie parku Placencja.

- Pozyskaliśmy 1 mln zł na renowację budynku. Ze względu na to, iż są to zabytkowe zabudowania, prace będą się odbywać pod nadzorem konserwatora zabytków. Zostaną wymienione futryny, okna i drzwi, a fundamenty zostaną osuszone i ocieplone. Osuszone, odgrzybione i ocieplone będą też ściany. W środku zostanie zmienione wyposażenie – wymienia sekretarz gminy Mariusz Zańko.

W przyszłości gmina chciałaby przeznaczyć budynek na bibliotekę albo filię Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. -Chcielibyśmy by mieścił się tam klub seniora i sala pamięci historycznej, związana z wielokulturowością Kodnia i rodem Sapiehów - zaznacza sekretarz. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 17 listopada

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe